PUBLIC SPEAKING CONTEST

Uczniowie LO w Świebodzicach zostali zaproszeni do wyjątkowego konkursu języka angielskiego, który oprócz umiejętności językowych docenia również talent oratorski.

PUBLIC SPEAKING CONTEST, organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL w Polsce, już po raz szósty wyłaniał najlepszych mówców języka angielskiego na Dolnym Śląsku. Ale aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało przejść bardzo selektywny etap szkolny. Z grona wielu uzdolnionych językowo uczniów, komisja konkursowa wytypowała dwie osoby do udziału w eliminacjach wojewódzkich tj WIKTORIĘ TRZCIŃSKĄ z kl. 2cP oraz HUBERTA WOJTYCZKĘ  z kl. 1b.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i przedstawienie w przekonujący sposób swojej opinii nt zagadnienia zmian klimatycznych „Climate change – a threat or an opportunity?”.

Wiktoria i Hubert świetnie zaprezentowali się komisji konkursowej etapu wojewódzkiego podczas spotkania online w dniu 11 czerwca 2021 roku. Trzeba przyznać, że poziom rywalizacji był niezwykle wysoki i, jak stwierdziła przewodnicząca komisji pani Joanna Leszkiewicz, wybór laureatów był bardzo trudny. Tym bardziej, że tylko laureat pierwszego miejsca kwalifikował się do finału ogólnopolskiego.

Tym razem Wiktoria i Hubert nie stanęli na podium, ale ich wystąpienia z pewnością zrobiły wrażenie na komisji zarówno pod kątem treści i języka jak i talentu oratorskiego. Zasłużyli na wielkie brawa!

Jestem przekonana, że to doświadczenie będzie dla naszych uczniów  cenne i zachęci Ich do dalszej nauki pięknego języka angielskiego!