Nowojorskie wyzwanie ukończone!

W ubiegły weekend zakończyło się nasze nowojorskie wyzwanie! Razem z przyjaciółmi z gimnazjum w Stropkovie na Słowacji pokonaliśmy ponad 7,5 tysiąca kilometrów chodząc, biegając lub jeżdżąc na rowerach – taki dystans dzielił  Nowy Jork od Stropkova, gdzie powstałą idea tzn New York Challenge.

Realna aktywność fizyczna uczniów i nauczycieli z obydwu szkół zaowocowała piękną przygodą podczas wirtualnej podróży do miasta zwanego Wielkim Jabłkiem.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia ze strony słowackiej była pani Ludmila Reiterova – nauczycielka szkoły w Stropkovie i dzięki międzynarodowej współpracy z anglistką LO w Świebodzicach – panią Agnieszką Andruszków, podróżowaliśmy po świecie przez prawie trzy miesiące, aby wreszcie dotrzeć do celu!

Najaktywniejszymi uczestnikami wyprawy okazali się: Wiktoria Jankowska z kl. 2bG, ErykBerdziński z kl. 2aG oraz Daniel Dylewski z kl. 2bG. Swoją cegiełkę dołożyła też cała klasa 2bG na spacerze w Parku Książańskim. Wiernymi piechurami były też nauczycielki – pani Izabela Hola oraz oczywiście pani  Agnieszka Andruszków.

No cóż! Wszystko co piękne kiedyś się kończy… Pozostajemy jednak z nadzieją na kolejne wyzwania w międzynarodowym zespole