Nagrody Starosty Powiatu Świdnickiego dla utalentowanych uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach

Każdego roku najlepsi uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych zostają zauważeni i nagrodzeni przez władze Powiatu Świdnickiego. W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym,  ze względu na obostrzenia sanitarne z powodu pandemii, uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Powiatu Świdnickiego odbywa się  w poszczególnych szkołach w różnych terminach. W naszym liceum uroczystość ta miała miejsce dnia 07 września.  Starosta Powiatu Świdnickiego pan Piotr Federowicz,  wicestarosta pan Zygmunt Worsa oraz dyrektor Wydziału Oświaty pan Grzegorz Stawarz  wręczyli dyplomy i nagrody pieniężne utalentowanym licealistom. Nagrodzonym uczniom towarzyszyła dumna z osiągnięć swoich podopiecznych pani dyrektor Dorota Ciołek.

A wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się Brygida Prochera, Michał Drab oraz Aleksandra Kornalewicz, którzy otrzymali stypendium za sukcesy taneczne. Amelia Waligórska oraz Zuzanna Krzan wyróżniły się w konkurach plastycznych i artystycznych. Za sukcesy w sporcie nagrodzeni zostali: Kornel i Dawid Skowron, Natalia Borowiec, Zuzanna Malesa i Elżbieta Chlebowska.

I oczywiście, jak co roku, stypendia przyznane zostały dwóm maturzystom z najwyższymi wynikami na maturze. W gronie najlepszych z najlepszych znalazły się Zosia Brzozowiec i Wiktoria Pajor – absolwentki klasy humanistycznej Liceum w Świebodzicach.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!