Sportowy weekend szczęśliwy dla piłkarek z Victorii

W dniach 17-19.09 w hali sportowej OSIRu w Świebodzicach odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Kobiet „MEMORIAŁ EDMUNDA WALCZAKA”. Dzielne piłkarki Victorii, które w przeważającej części są uczennicami lub absolwentkami naszego LO, stoczyły 6 pojedynków i w rezultacie zdobyły 3 miejsce w tym trudnym turnieju, wymagającym sporych umiejętności i absolutnej koncentracji, bo konkurentki były bardzo mocne i utytułowane.

Jako wychowawczyni dużej grupy zawodniczek z klasy 1b nie mogło mnie tam zabraknąć. Obejrzałam dwa wygrane mecze z drużynami z KPR Kobierzyce i MKS Zagłębie Lubin na „żylecie” – czyli trybunie najbardziej oddanych i aktywnych kibiców Victorii. I przypomniałam sobie piękne czasy, gdy w latach 80-tych jedną z najpopularniejszych rozrywek świebodziczan były niedzielne mecze piłki ręcznej na kortach w parku, z brawurowymi popisami braci Edmunda i Romana Walczaków, rozgrywane przy pełnych trybunach.

Pierwszoklasistkom z mojej klasy, tj. Justynie Adamczewskiej, Patrycji Barnej, Valerii Beliak, Wiktorii Fundakowskiej, Wiktorii Nadrowskiej, Martynie Szczepanik, Marice Szulc, Julii Wlazło, oraz wszystkim zawodniczkom niewymienionym z nazwiska i pani trener- Dominice Daszkiewicz- Kwadrans- serdecznie gratuluję sukcesu drużyny. Jestem pod wrażeniem ducha walki i umiejętności młodych piłkarek, a także wigoru, energii i poświęcenia dopingujących je rodziców.