Kolejny wygrany mecz i to z liderem tabeli!

Tekst: Justyna Adamczewska

Tym razem wygrywamy mecz na bardzo trudnym terenie – w Kaliszu. Spotkanie układało się po naszej myśli i od początku, ku zaskoczeniu, przeciwniczek byłyśmy na prowadzeniu. Wyszłyśmy na rozgrzewkę skoncentrowane  i z myślą, że mimo większego doświadczenia przeciwniczek i poprzedniej porażki w Świebodzicach, możemy ten mecz wygrać. Tak też się stało i na przerwę schodziłyśmy prowadząc 17:15. Druga połowa była nieco bardziej nerwowa. Zawodniczki z AZS SWWS chciały koniecznie odrobić straty i wygrać tak ważne spotkanie. Większość czasu im się to nie udawało, ale kiedy koleżanka z naszej drużyny dostała czerwoną kartkę i grałyśmy w osłabieniu, przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. Szybkimi kontrami doprowadziły do remisu 31:31. W ostatnich 2 sekundach meczu udało się trafić naszej drużynie do bramki przeciwniczek. W ten sposób wyszłyśmy na prowadzenie 31:32.

Kibice z drużyny przeciwnej, będąc na meczu w Świebodzicach, nazwali nas przedszkolakami, więc tym bardziej duma nas rozpiera, że przedszkolaki pokonały najmocniejszy zespół grupy wielkopolskiej II Ligii Kobiet.

Ostatni mecz sezonu w kategorii „Juniorka Młodsza” z Lubinem II odbędzie się 24.03 (czwartek), natomiast   w II Lidze Kobiet zagramy w niedzielę z Kępnem.

Oba mecze odbędą się na hali w Świebodzicach, więc zapraszamy do kibicowania!