Drugie miejsce Kornela w XVII Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury”

Kolejny wyjątkowo utalentowany uczeń ze świebodzickiego liceum został nagrodzony. Dnia 22 kwietnia 2022r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego  w Świdnicy odbył się XVII Dolnośląski Konkurs Keyboardowy „Mistrz Klawiatury”. Do udziału w rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych stanęło osiemnastu najlepszych wykonawców z całego województwa dolnośląskiego.

W konkursie tym wystąpił Kornel Skowron – uczeń klasy III AP Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach – prezentując dwa utwory: „Trisch-trasch polka” Johanna Straussa oraz „Highway star” zespołu Deep Purple.

W kategorii wiekowej 14-19 lat Kornel zajął II miejsce i otrzymał tytuł Pierwszego Wicemistrza  Klawiatury, tym samym uzyskując nominację do konkursu ogólnopolskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych spektakularnych osiągnięć zarówno w rywalizacji artystycznej, jak i sportowej. Bo Kornel jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ale też wybitnym sportowcem, fantastycznym pływakiem.

Brawo, Kornel! Jesteśmy z Ciebie dumni.