Uroczyste pożegnanie absolwentów LO w Świebodzicach

Piękny i słoneczny piątek 29 kwietnia 2022r. był szczególnym dniem w świebodzickim LO. Po dwóch latach pandemii i reżimu sanitarnego wreszcie można było uroczyście pożegnać naszych absolwentów. W czasie apelu pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach pożegnali uczniów klas trzecich, którzy właśnie zakończyli edukację w murach naszej szkoły. Uroczystość ta jest zawsze w naszym liceum szczególnym wydarzeniem. Nie inaczej było i tym razem, tym bardziej, że została ona uświetniona obecnością gości w osobach Burmistrza Świebodzic- pana Pawła Ozgi oraz dr Jarosława Szandurskiego ze Społecznej Akademii Nauk w Świdnicy. Nie zabrakło też wzruszonych rodziców naszych maturzystów. Pan Burmistrz tradycyjnie już ufundował nagrodę dla najlepszego trzecioklasisty LO, a w tym roku najwyższą średnią uzyskała Agnieszka Głód.  Natomiast pan J. Szandurski wręczył nagrody maturzystom zaangażowanym w pracę na rzecz samorządu klasowego- Agnieszce Gorczycy, Brygidzie Procherze oraz Julii Kacprzak.

Po wzruszającym przemówieniu Dyrektor LO pani Doroty Ciołek, która w swoim wystąpieniu pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły i zachęciła do wspomnień z ostatnich trzech lat, każdemu na pewno zakręciła się łezka w oku, że to już koniec. Z kolei nasi goście życzyli absolwentom sukcesów na maturze i dostania się na wymarzone studia. Niezwykle wzruszającym momentem były też przemówienia zarówno przedstawicieli klas trzecich po podstawówce, jak i samych absolwentów, w których imieniu podziękowania za trzy lata nauki złożyły Paulina Gregorczyk, Adrian Wojnar i Kornelia Kamińska..

W czasie apelu wszyscy absolwenci otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. Nagrodzeni zostali uczniowie z najwyższą średnią, a świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Adrianna Rachwał, Bartosz Brzoza, Dominik Engler, Wiktoria Jankowska, Brygida Prochera, Joanna Stefańczyk, Agnieszka Głód i Julia Kacprzak. Rada Pedagogiczna przyznała też nagrody specjalne za szczególne zaangażowanie w życie szkoły Agnieszce Gorczycy, Brygidzie Procherze i Agnieszce Głód. Nie zabrakło też nagrody specjalnej za osiągnięcia sportowe, otrzymała ją Brygida Prochera. Były to bardzo miłe chwile- każdy miał swoje pięć minut, a w oczach rodziców widać było dumę i radość ze swoich dzieci. Żaden absolwent nie wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ każdy z nich to osobna historia, która zapisała się w pamięci nauczycieli i innych uczniów. Po części oficjalnej przeszedł czas na część artystyczną. Klasy 3ap, 3bp i 3cp  przygotowały Galę Oskarów 2022, w której absolwenci byli nominowani w różnych kategoriach.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym Absolwentom za wspólne lata spędzone razem w murach naszej szkoły. Na pewno będzie nam ich brakowało. Wszystko ma jednak swój początek i koniec. Czas zmagań edukacyjnych zakończył się sukcesem. Przed nimi jeszcze egzaminy maturalne. Ale wierzymy, że nasi maturzyści poradzą sobie z nimi bardzo dobrze. Na pewno ich trzyletnia praca, codzienny trud, okres przygotowań do egzaminu dojrzałości zaowocują sukcesem i dostaniem się na upragniony kierunek studiów. W murach naszego liceum rodziły się ich wielkie odkrycia, emocje, nowe przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co było obce i nieznane, stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Mamy nadzieję, że wszystko to pozostanie w pamięci naszych tegorocznych absolwentów.