Z kroniki Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach… cz. 3

W kolejnej odsłonie wspomnień o LO w Świebodzicach zabierzemy Was do lat 1966-70, kiedy to dyrektorem szkoły jest nadal pani Alina Mizerska.

Kronika szkoły z tego okresu obfituje w wydarzenia! Uczniowie angażują się w prace społeczne na rzecz szkoły i miasta (czy wiecie, że to właśnie uczniowie ułożyli chodnik wiodący do szkoły od ul. Pstrowskiego?), w szkole prężnie działa koło Ligi Ochrony Przyrody – LOP, które 1969 roku zostało uznane za najlepsze koło LOP w ówczesnym województwie wrocławskim.

Oczywiście, uczniowie naszego liceum brali udział w licznych konkursach, mi: Konkursie Piosenki Polskiej, Dolnośląskiej Olimpiadzie Pisce Puer, Ogólnopolskim Konkursie im M. Konopnickiej, Konkursie Piosenki Żołnierskiej, Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i wielu innych.

Ten okres w historii szkoły to także modernizacja i rozbudowa infrastruktury szkolnej, powstaje nowy budynek na salę gimnastyczną, czy też strzelnica.

To co jednak fascynuje najbardziej, to życie kulturalne szkoły, które spajało uczniów i nauczycieli poprzez uczestnictwo w takich wydarzeniach jak: studniówki, Bale Karnawałowe (nieustająco zachwycające wymyślnymi strojami!), Andrzejki, obozy wędrowne i biwaki (z panią dyrektor na czeleJ), kuligi i zimowiska, wycieczki szkolne, wieczornice, i wiele, wiele innych wydarzeń, które z pewnością na zawsze zostały w pamięci nauczycieli i absolwentów naszej szkoły….

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego okresu