Victorianki w dalszym ciągu bez porażki!

Tekst: Justyna Adamczewska

W dniach 6-8.05.2022 wyjechałyśmy do Zabrza na zmagania 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

W pierwszy dzień zmierzyłyśmy się z mocną drużyną z Radomia. Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie i do przerwy to Radomianki prowadziły 10:8. Druga połowa była jednak nasza i po skutecznych rzutach skończyłyśmy spotkanie wynikiem 26:19.

W sobotę czekała na nas jedna z drużyn z Zabrza. Spotkanie przebiegało bardzo nerwowo, wskutek czego w obu drużynach sypały się kary i wykluczenia. Ostatecznie jednak to znowu my byłyśmy górą i mecz zakończyłyśmy wynikiem 29:26.

W ostatnim dniu zmierzyłyśmy się z drugą drużyną gospodarzy. Mecz rozegrałyśmy koncertowo. Duża ilość celnie rzuconych bramek spowodowała, że wyszłyśmy na wysokie prowadzenie i mecz skończył się wynikiem 45:29.

Jako jedyna drużyna w Polsce do tej pory nie przegrałyśmy żadnego meczu w Juniorkach Młodszych!

W Zabrzu rozgrywane są mecze Super Ligii Mężczyzn i miałyśmy okazję oglądać na żywo mecz pomiędzy Górnikiem Zabrze a Gwardią Opole i zrobić sobie zdjęcie z MVP spotkania – bramkarzem Jakubem Skrzyniarzem.

Oczywiście nie zabrakło naszych cudownych kibiców i bardzo dziękujemy za wsparcie i głośny doping!