Z kroniki Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach…cz.4

Jak bardzo bogate we wrażenia może być życie uczniowskie udowadniają zapisy z kroniki szkolnej lat 1971-76.

Pod koniec 1972 roku, z inicjatywy uczniów LO w szkole otwarto klub uczniowski pod nazwą PIWNICA ŻAKOWSKA. Być może trudno w to dzisiaj uwierzyć, ale miejsce to stało się azylem dla uczniów i areną rozmaitych przedsięwzięć. PIWNICA ŻAKOWSKA tętniła życiem i była odwiedzana praktycznie codziennie.

Licealiści z tamtego okresu zapewne pamiętają, co się wtedy tam działo…..

– spotkania z ciekawymi ludźmi: posłem, satyrykiem, lekarzem, prokuratorem…

– konkursy tematyczne, taneczne, recytatorskie, przedmiotowe (fizyków, chemików, matematyków, szachowy itp.)….

– wieczorki poetyckie, poświęcone znanym Polakom (Konopnickiej, Mickiewiczowi, Kopernikowi…),prelekcje, spotkania hobbystów….

– dyskoteki, zabawy andrzejkowe, wieczorki choinkowe, półmetki…

– występy kabaretowe (ZIELONY KABARET), koncerty życzeń, Dzień Kobiet, Dzień Matki, klub dyskusyjny….

Długo można wymieniać

Jest też szczególne miejsce w kronikach szkoły poświęcone harcerkom i harcerzom, którzy współtworzyli historię szkoły. Gorącą orędowniczką i ogromnym wsparciem dla druhów była pani dyrektor Alina Mizerska., która zawsze towarzyszyła młodzieży w harcerskich wyprawach.

Z początkiem roku szkolnego 1974-75 w liceum powstał szczep harcerski, a w kolejnym roku Hufiec Świebodzice.

Opisy biwaków w Olejnicy i Rokitkach  (jedną z relacji w zabawny sposób przygotowała Grażyna Sztor) zabierają czytelników w niezwykły świat pełen obozowych wyzwań, ale też ogromnej radości z przebywania razem, w świat tętniący humorem obozowych piosenek, z którymi możecie się zapoznać w naszej galerii.

Jak zwykle zapraszamy do komentowania wydarzeń z tamtych lat, być może zdjęcia przywołają  wspomnienia, którymi zechcecie się z nami podzielić