Z kroniki Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach cz. 6 – lata 1981-1985

W okresie 1980-1985 dyrektorami szkoły byli odpowiednio pan Władysław Góra, i następnie pan Kazimierz Chojnowski. Kadra szkoły na początku roku szkolnego 1980-81 składała się z 19 nauczycieli (zdjęcie w galerii). Pięknie ilustrowana kronika z tego okresu wypełniona jest zdjęciami i relacjami z kolejnych ważnych wydarzeń z życiu szkoły…..

Tradycja w liceum w Świebodzicach jest bardzo istotna, dlatego niezmiennie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotykali się i bawili wspólnie podczas wieczorków zapoznawczych, Dnia Edukacji Narodowej, balów maskowych i studniówkowych, dnia kobiet, powitania wiosny, itp. Święto patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej było okazją do szerszego gromadzenia wspólnoty liceów pod tym samym patronatem podczas zjazdu szkół im Marii Konopnickiej. Uroczyste apele z okazji rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, wręczenie świadectw dojrzałości absolwentom szkoły, wzruszający ceremoniał ślubowania klas pierwszych czy przekazania pocztu sztandarowego szkoły to przepiękne chwile w życiu każdej społeczności uczniowskiej.

Z kart kroniki jasno widać, że uczniowie naszego LO nie tylko potrafili i lubili się bawić. Chociaż dyskoteki, wycieczki i biwaki były stałym punktem w kalendarzu szkolnym, licealiści ciężko pracowali na swoją przyszłość biorąc udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Egzamin dojrzałości dla klas czwartych trwał o wiele dłużej, w komisjach nadzorujących zasiadali tylko nauczyciele naszej szkoły, a na zdających czekały pyszne kanapki zrobione przez rodziców uczniów:)

Dla młodszych absolwentów ciekawostką mogą być wyjazdy młodzieży liceum do sezonowej pracy do Czechosłowacji w ramach OHP (Ochotnicze Hufce Pracy). Dla młodzieży była to okazja do zdobycia nie tylko nowych doświadczeń i poznania ciekawych osób, lecz także Możliwość zarobienia własnych pieniędzy:)

Kronika szkoły z tych lat poświęca również dużo uwagi aktywności sportowej uczniów. Szkolne igrzyska sportowe organizowane na świebodzickim stadionie (przy odkrytym basenie) przyciągały tłumy uczestników i widzów i zapewniały wszystkim niezapomniane przeżycia:)

I na koniec naszych wspomnień – zdjęcia z miasta. Początek lat 80-tych XX wieku to jeszcze era pochodów pierwszomajowych. W kronice szkoły zachowały się bardzo ciekawe zdjęcia miasta z tego okresu, które z pewnością warto obejrzeć:)

Zapraszamy do galerii zdjęć, jeśli nie odszukacie siebie lub swoich bliskich na zamieszczonych fotografiach, a chcielibyście podzielić się zdjęciami ze swoich domowych zasobów, prosimy o zamieszczenie ich pod postem. Wasze komentarze i wspomnienia są bezcenne:)

A już wkrótce spotkamy się w szkole na Zjeździe Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach z okazji 70-rocznicy powstania szkoły. Czekamy na Was w sobotę  11 czerwca 2022 od godziny 10.00 🙂