„Do tańca i do różańca”- piłkarki ręczne z LO w Teatrze Dramatycznym

Minął tydzień od piłkarskich zmagań w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych, na których nasze uczennice dzielnie walczyły, zdobywając brązowy medal, a w niedzielne popołudnie zjawiły się w swojej eleganckiej odsłonie, by obcować z kultura wysoką.

Zaproszone bowiem zostały przez „Teatr Dramatyczny” w Wałbrzychu na spektakl pt. „Rzywot- część pierwsza. Rozpadająca się biografia” w reż. Seba Majewskiego.

Sztuka opowiada historię życia i twórczości słynnej aktorki, Igi Mayr, przyjaciółki i muzy Igora Przegrodzkiego. Jej artystyczne wzloty i upadki, marzenia i plany pokazane zostały przez trzy odtwórczynie roli, które symultanicznie opowiadają o różnych okresach życia bohaterki.

Z tej niełatwej historii życiowej, dającej do myślenia, chwilami bulwersującej, a chwilami wzruszającej, te młode dziewczyny być może odnajdą własny upór w dążeniu do celu, może też chwile słabości, ale na pewno zrozumieją pasję aktorską bohaterki, gdyż same są pasjonatkami, a ich wytrwałość, choć na innym polu, równie mocno determinuje ich życie. One również, jak Iga Mayr podążają- wcale niełatwą drogą- za swoimi marzeniami i nie boją się stawiać im wysokiej poprzeczki.

Cieszy fakt, że nasze utytułowane sportsmenki znajdują również czas na zaspokajanie potrzeb intelektualnych, estetycznych i dbają o swój rozwój duchowy. Sprawdza się w ich przypadku staropolskie porzekadło: „Do tańca i do różańca…”

 

Ewa Grochowska Ambasadorka Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu