Zapraszam na musical „DAISY” do Wałbrzycha

Spektakl „DAISY” jest pierwszym musicalem wystawianym na deskach Teatru Dramatycznego. Jest również podsumowaniem obecnego sezonu Twórcy piszą o nim tak:

„W sezonie 2021/22 pytamy o bohaterstwo, o trudne wybory, przed którymi stawia nas rzeczywistość i odpowiadamy spektaklami. Musical o Daisy jest o wielkiej osobie oraz o wielkiej historii, na której tle toczyło się jej niebanalne życie. Jest też o cierpieniu i nadziei, ale przede wszystkim o świecie, do którego już nie ma powrotu. Arystokracja, bale i podróże salonką są przebrzmiałym echem dawnego świata – patrzymy na nie z zazdrością, często też z ludową wyższością. Ale to w tamtym świecie pielęgnowano humanistyczne wartości – litość, wdzięczność, współczucie, których dziś brakuje. Księżna Daisy ponad wszystkimi perypetiami reprezentuje właśnie dobro – to była jej supermoc i takiej bohaterki dzisiaj nam potrzeba.”

Te intrygujące słowa stanowią niewątpliwą zachętę do obejrzenia spektaklu.

Musical wprawdzie jest mocno wałbrzyski, bo i bohaterka jest znana wszystkim w okolicy, i na scenie zobaczymy aktorów z Dramatycznego, realizowany lokalnymi siłami. Ale jest to też musical światowy, bo angażujący do pracy artystów z prawie całego kraju oraz europejskich arystokratów (sam książę Bolko VI Hochberg von Pless czytał libretto i udzielał paru wskazówek historycznych). Reżyserii podjął się Konrad Imiela- dyrektor wrocławskiego „Capitolu”, muzykę skomponował Grzegorz Rdzak. Chyba więcej rekomendacji nie trzeba. To będzie na pewno wielkie wydarzenie. Zapraszam więc Państwa do teatru… Bilety na 11. i 12. czerwca już wprawdzie wyprzedane ( będziemy reprezentować naszą szkołę w sporej grupie widzów), ale dla chętnych mam jeszcze bilety na 24., 25., i 26.czerwca.

Ewa Grochowska- ambasadorka „Teatru Dramatycznego”