Zakończenie roku szkolnego 2021- 2022

Przy pięknej pogodzie i w dobrym nastroju w piątek 24 czerwca uczniowie i nauczyciele świebodzickiego LO żegnali się po zakończonym roku szkolnym na placu apelowym przed budynkiem LO w Świebodzicach. Jak podkreśliła pani dyrektor Dorota Ciołek, po dwóch pandemicznych latach wreszcie mogliśmy uczcić ten dzień uroczystym apelem poprzedzonym wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu narodowego.

Dzień zakończenia roku szkolnego to czas podsumowań i docenienia pracy uczniów. W ostatnim dniu szkoły wyróżnionych zostało wielu uczniów: za osiągnięcia w nauce, w sporcie, za pasje i osobowość. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a poniżej lista uczniów, którzy zostali wyróżnieni.

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za pracę na rzecz klasy i szkoły otrzymali uczniowie z klas:

1a: Monika Sałata oraz Julia Drohomirecka, Milena Jankowska, Paulina Mokrzycka, Antoni Polański, Amelia Wiązek i Karolina Grzebna.

1b: Natalia Świderska, Wiktoria Nadrowska, Łucja Wójtowicz oraz Filip Gułaj i Justyna Adamczewska

2a: Estera Prochera, Bartosz Chwastyk, Szymon Gruchała oraz Elżbieta Chlebowska i Oliwia Parkitna

2b: Michał Drab, Dominika Sielewicz, Hubert Wojtyczka, Bartosz Wzorek oraz Anastasiia Kyriienko i Amelia Byra

3a: Iga Luchowska, Alicja Bednarczyk, Kornel Skowron, Olga Sargalska i Wiktoria Wysoczańska

3b: Dawid Filipczak, Weronika Hałuszka, Adam Tarkowski, Mikołaj Wójtowicz oraz Aniela Idzik

3c: Magdalena Biała, Piotr Mikołajczyk oraz Oliwia Markowska i Emilia Kaczmarczyk

Magdalena Biała uzyskała najwyższą średnią ocen 5.54 i została typowana do całorocznego stypendium Prezesa Rady Ministrów w przyszłym roku szkolnym.

Podobnie jak w ubiegłym semestrze uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 4.75 otrzymali stypendium za naukę. Wśród nagrodzonych są:

Monika Sałata, Wiktoria Nadrowska, Natalia Świderska, Łucja Wójtowicz z klas pierwszych,

Bartosz Chwastyk, Szymon Gruchała, Estera Prochera, Michał Drab, Dominika Sielewicz, Hubert Wojtyczka i Bartosz Wzorek z klas drugich,

Alicja Bednarczyk, Iga Luchowska, Kornel Skowron, Nikodem Anzel, Dawid Filipczak, Patryk Tarka, Adam Tarkowski, Weronika Hałuszka, Mikołaj Wójtowicz, Magdalena Biała i Piotr Mikołajczyk z klas trzecich po szkole podstawowej,

oraz Adrianna Rachwał, Bartosz Brzoza, Dominik Engler i Agnieszka Głód z klas trzecich po gimnazjum.

Kolejna grupa uczniów została nagrodzona finansową nagrodą Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców za szczególne osiągnięcia i niezwykłą osobowość. Wśród nagrodzonych znalazła się cała drużyna dziewcząt piłki ręcznej z klubu Victoria, którym towarzyszyły trenerki pani Martyna Wołoch i pani Dominika Daszkiewicz-Kwadrans i prezes klubu Victoria – pani Agata Kalafut. A oto pełna lista nagrodzonych:

Olga Sargalska, Natalia Świderska, Estera Prochera, Adam Tarkowski, Dominika Sielewicz, Amelia Byra, Elżbieta Chlebowska, Aniela Idzik, Marika Szulc, Natalia Borowiec, Gabriela Leśniańska, Natalia Nowak, Martyna Szczepanik, Patrycja Barna, Wiktoria Fundakowska, Valeriia Beliak, Justyna Adamczewska, Julia Wlazło, Wiktoria Nadrowska. Natalia Łasińska, Emilia Kaczmarczyk, Oliwia Markowska.

Następnie pani Ewa Baszak-Grochowska wręczyła uczniom nagrody w konkursie na recenzję i plakat teatralny Moja Fanaberia Teatralna. W kategorii plakat – I miejsce zajęła Karolina Paź, II miejsce – Natalia Świderska i III miejsce – Anna Karpińska. W kategorii recenzja teatralna I miejsce zajęła Łucja Wójtowicz, II miejsce – Monika Sałata, III miejsce – Michał Drab.

Z kolei Pani Teresa Sławińska wręczyła nagrody za osiągnięcia w szkolnym dyktandzie 2022, w którym dwoje uczniów nie popełniło ani jednego błęduJ – a były to Gabriela Leśniańska i Natalia Nowak.

Zwieńczeniem wyróżnień było wręczenie dyplomów za udział w szkolnym turnieju piłki siatkowej, w którym I miejsce zajęła klasa 2b, II miejsce – klasa 3bP i II miejsce – klasa 3bG. Pani dyrektor wręczyła również  nagrodę za 100% frekwencję w roku szkolnym 2021-2022, która to nagroda trafiła w ręce Dominiki Sielewicz.

Cieszymy się sukcesami naszych uczniów, na które tak ciężko pracowali przez cały rok szkolny. Niezmiernie miło było doświadczyć pozytywnych emocji związanych z uroczystym wręczeniem nagród i świadectw z wyróżnieniem. Za piękną i uroczystą oprawę należą się również podziękowania członkom pocztu sztandarowego szkoły w składzie Iga Luchowska, Alicja Bednarczyk i Dawid Wierzbicki oraz naszym niezawodnym specom od sprzętu: Kornelowi i Dawidowi Skowronom i Karolowi Zysce.

Teraz już tylko pozostało życzyć wszystkim uczniom dobrego wypoczynku, tak, aby od września ruszyć do pracy z pełną mocą! Udanych wakacji!