Wakacyjne wspominki o szkole – 1995-1997

W latach 1995-2004 opiekunem szkolnej kroniki była pani Danuta Opalińska. Ten okres został udokumentowany w 6 tomach kroniki  – to był naprawdę bogaty w wydarzenia czas, a dyrektorem szkoły był pan Stanisław Szelewa.

Pierwsza część tych kronik opisuje lata 1995-97, obfitujące w intensywne kontakty z zaprzyjaźnionymi szkołami z Walbrὃl w Niemczech i  z Turcoing we Francji. Szkoła żyła tradycyjnymi uroczystościami i imprezami uwiecznionymi na zdjęciach, takimi jak oczywiście studniówki, Marysiada, Bale Absolwentów, wycieczki szkolne (w tym wycieczka dla prymusów do Pragi), obozy wędrowne (w ramach SKKTG KAMIEŃCZYK  – opisane w poprzednim wpisie), igrzyska szkolne i wiele innych. Z tego okresu kronika wspomina również wybory Miss Świebodzic – a wśród laureatek znalazły się uczennice naszego LOJ. Prężnie działał szkolny Klub Europejski pod opieką pani Ireny Horbaczewskiej.

Szczególne miejsce w 1 części kroniki poświęcono laureatom olimpiad, więc przypomnijmy sobie te nazwiska. W Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego – Agnieszka Bartoszek dostała się do etapu centralnego. Do zawodów II stopnia Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej zakwalifikowali się: Aleksandra Duchnowska, Tomasz Kurek, Tomasz Duchnowski i Mariusz Mielniczuk. Joanna Szafraniec zajęła IV miejsce w zawodach II stopnia Małej Olimpiady Języka Angielskiego.

Na koniec podglądniemy maturzystów podczas pracy na egzaminach pisemnych i ustnych… ulubione maskotki i jabłka na stolikach, elegancki strój zdających, troskliwa opieka nauczycieli, a potem przesympatyczny gest – tort od rodziców w podziękowaniu dla nauczycieli – maturę zdawało się w bardzo przyjemnej atmosferze. A więc wspominajmy