Może na Mazury? Za wcześnie i za daleko… To może w góry?

O, tak – to już może być! Bo zanim będziemy cudze chwalić, to musimy najpierw poznać swoje atrakcyjne miejsca Dolnego Śląska. Dlatego też, w ramach realizacji zadań wynikających z projektu pn. „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego” Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego, większość uczniów naszej szkoły spędziła sobotę, 7. 09, na wycieczkach krajoznawczych. Młodzież z klas Ia, Ib i IIb wraz opiekunami: Anną Broszczak, Violettą Motak, Grażyną Łupkowską, Mariuszem Motakiem, Mirosławem Zawadą i Markiem Orłowskim poznała tajemnice Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie. Była to również okazja do integracji szczególnie dla nowych uczniów naszej licealnej społeczności. Wiedza, którą uzyskaliśmy od pana przewodnika, a później nasze doświadczanie jej na trasie upewniły nas, że Jaskinia Niedźwiedzia to bardzo atrakcyjne miejsce.
Trasa, która pokonaliśmy była bezpieczna i oświetlona. Pełno tam korytarzy, sal, kominów, szczelin. Jaskinia słynie z niepowtarzalnej, różnorodnej szaty naciekowej. Zobaczyć tu można stalaktyty, stalagmity, polewy kalcytowe. Wszystkie zachwycały nas oryginalnymi formami. Wycieczka zakończyła się późnym popołudniem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do Świebodzic. Będziemy długo wspominać tę wyprawę, a wiedza wyniesiona z niej na pewno przyda nam się nie tylko na lekcjach geografii…

Druga grupa, którą stanowili uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami: Ireną Horbaczewską, Urszulą Zyską i Izabelą Holą, miała okazję podziwiać piękną florę w arboretum w Wojsławicach. Uczestnicy wycieczki miło spędzili czas na łonie natury. Spacer po tym cudownym ogrodzie i bliskość natury dostarczyły niezapomnianych wrażeń i zdjęć