Zwycięstwo naszej uczennicy w Świebodzickim Dykandzie!

W dniu 27.11.2014 w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych na Cierniach odbyło się III Świebodzickie Dyktando o Pióro Burmistrza. Zawodnicy zmagali się z tekstem przygotowanym przez p. Justynę Gąsior – polonistkę z tejże szkoły. Licznie zgromadzonych uczestników przywitali Magdalena Stąpor, dyrektor PZSI, pełniąca rolę gospodarza tego wydarzenia, oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, pod którego patronatem dyktando zostało zorganizowane .W tym roku wystąpiła rekordowa liczba uczestników (57!), zaś z naszej szkoły było ich aż 30!
Trzecie miejsce wśród dorosłych zajęła laureatka pierwszej edycji dyktanda sprzed dwóch lat – p. Karolina Çeven. Drugie miejsce przypadło p. Jarosławowi Gracy, a najlepiej z ortograficznymi łamigłówkami poradził sobie p. Krzysztof Bujak. W kategorii dzieci i młodzieży 1 miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Justyna Łupkowska! Drugie miejsce zajęła Aleksandra Mielczarek, a trzecie Natalia Ślęk. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – tytułowe Pióro Burmistrza oraz tablety, a każdy uczestnik dyktanda odebrał z rąk jurorów dyplom.
Według mnie tekst był bardzo trudny, toteż odczuwam jeszcze większą dumę z koleżanki, która wykazała się tak wspaniałą znajomością ortografii języka polskiego. Gratulacje dla wszystkich uczestników dyktanda. Również gratulacje należą się p. Justynie Gąsior, której tekst wszystkich przyprawiał o zawrót głowy!

Juszczyk Michał

fot. swiebodzice.pl