Niecodzienne spotkanie po latach – zjazd absolwentów z rocznika 1969

31 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbyło się spotkanie absolwentów szkoły z 1969 roku. Uczniowie, którzy napisali  maturę ponad 50 lat temu, postanowili skorzystać z „wehikułu czasu”, aby przypomnieć sobie, jakie uczucia towarzyszą przebywaniu w szkolnych ławach. Nasza szkoła poczytuje sobie za zaszczyt, że mogła gościć P. Mariannę Celińską, P. Barbarę Michalik,  P. Krzysztofa Jawora, P. Mirosława Mizerskiego i P. Andrzeja Szczurka. Zarówno Pani Dyrektor  Dorota Ciołek, jak i nauczyciele i uczniowie – dołożyli wszelkich starań, aby ten powrót do przeszłości okazał się miłym, owocnym i wzruszającym spotkaniem.

Absolwenci mieli okazję obejrzeć dzienniki lekcyjne, poszukać informacji o swoim roczniku w kronikach szkolnych, czy też obejrzeć tabla i fotografie wiszące na ścianach szkoły. Oprowadzani przez przewodników – P. Teresę Sławińską oraz Anetę Korpałę i Jeremiego Wawrzyniaka – zwiedzili budynek, porównując go do czasów, gdy był  częścią ich życia. Ku zdziwieniu oprowadzających ich uczniów, opowiadali, że szkoła  zmieniła się nie do poznania. Wielokrotnie remontowany budynek zyskał nowy rozkład klas, salę gimnastyczną, klub „Freedom”, studio nagrań oraz nowoczesną pracownię chemiczną, która szczególnie zainteresowała zwiedzających. Podczas odwiedzin odbyło się także spotkanie z humanistami z klasy pierwszej. Głównym tematem było  porównanie obrazu szkoły, uczniów, sposobów nauczania na przestrzeni lat. Absolwenci w barwny sposób opowiadali o swoich przeżyciach, wspominali dawne historie związane ze szkołą, nauczycielami, kolegami i koleżankami, ale też byli ciekawi naszych opowieści.

Spotkanie absolwentów okazało się niezwykłym  wydarzeniem, które ożywiło ducha szkoły, liczącego już tyle lat. Ze zniecierpliwieniem czekamy na więcej takich odwiedzin w szkole, gdyż są one dowodem ciągłości szkolnej tradycji i dają nam przekonanie, że warto tu wracać i chce się to robić nawet po wielu latach, Dla nas to również  inspirująca lekcja historii, dająca możliwość skonfrontowania dawnej i dzisiejszej szkolnej rzeczywistości.