„Życie codzienne w czasach koronawirusa – druga fala” – ogólnopolski konkurs literacki (etap szkolny)

Żyjemy w ciekawych, ale bardzo ciężkich czasach, które frustrują, męczą i napawają lękiem. Zadajemy pytania, na które nie ma odpowiedzi, czujemy się zawieszeni w rzeczywistości wirtualnej, nasze kontakty prawie ustały. Ta sytuacja na dłuższą metę powoduje dyskomfort- fizyczny i psychiczny. Szukamy panaceum na pandemiczne dolegliwości, na różne sposoby próbujemy ocalić nasze kruche jestestwo. Już starożytni wiedzieli, że w kryzysowych, granicznych sytuacjach pomaga sztuka- ale nie tylko jej odbiór, a tworzenie. Teatr, malarstwo, pisarstwo, ceramika- miały i mają moc podnoszenia na duchu. Proponuję Wam taką formę terapii- piszcie, twórzcie i dzielcie się ze światem. A oto konkrety mojej propozycji:

Instytut Gospodarstwa Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie organizuje konkurs na literackie świadectwo czasów zarazy.

Celem  jest zebranie materiałów (relacji) w formie tekstowej, przedstawiających życie codzienne ich Autorów w czasie trwania pandemii koronawirusa oraz wyłonienie najlepszych opracowań.
Przez opracowania rozumie się dowolną formę dziennika, pamiętnika, bloga, scenariusza, zapisu stenotypicznego, który jest przesłany w formie pliku tekstowego. Uczestnicy mogą jednak dołączać zdjęcia, filmy, rysunki i inne załączniki, które uważają za istotne.

Ocena pamiętników uwzględnia autentyczność oraz wszechstronność opisu, tzn. poruszania wielu aspektów życia codziennego związanego z nauką, pracą, czasem wolnym, rodziną, relacjami społecznymi, itp.

Uczestnikiem Konkursu może być osoba pełnoletnia. Dopuszczalne są pamiętniki pisane przez osobę niepełnoletnią, która ukończy 18 lat w 2020 roku z tym, że zgłaszającym formalnie materiał do Konkursu jest opiekun prawny tej osoby. Dopuszczalne są pamiętniki pisane wspólnie przez osobę pełnoletnią z innymi członkami gospodarstwa domowego z tym, że zgłaszającym formalnie materiał do Konkursu jest zawsze osoba pełnoletnia. Możecie więc pisać pamiętnik z mamą, babcią, czy innym członkiem rodziny.

Etap szkolny, zakończony wyłonieniem najlepszych prac i przesłaniem ich na adres głównego organizatora, kończy się 15. marca 2021 roku. Prace należy wysłać na adres ewa.grochowska@loswiebodzice.net

Nagrody w etapie szkolnym to oczywiście gratyfikacja punktowa i publikacja tekstu na stronie szkoły lub w mediach lokalnych, kwalifikacja do kolejnego etapu.Natomiast nagrody w etapie centralnym są rzeczowe, finansowe, ale o tym przeczytacie w regulaminie konkursu- https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/IGS-KES/Documents/Regulamin%20II%20fala.pdf

Spróbujcie swoich sił. Powodzenia!