Z kroniki Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach…. cz. 2

Dzisiaj zabierzemy Was do wspomnień z lat 1960-65, dyrektorem szkoły w tym czasie była pani Alina Mizerska.

Rok 1960 był szczególny, bo to właśnie wtedy – a dokładnie 25 maja 1960 roku – Ministerstwo Oświaty nadało Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącemu w Świebodzicach sztandar i od tego momentu oficjalnym patronem placówki została Maria Konopnicka.

W tymże 1960 roku do szkoły weszła „politechnizacja”, która w praktyce oznaczała naukę zawodu przez uczniów starszych klas w miejscowych zakładach REFA  i KLIMAT oraz w Zasadniczej Szkole Przemysłu Drzewnego. Raz w tygodniu przez 4 godziny uczniowie starszych klas wykonywali pracę na tokarkach, frezarkach czy na montażu – nie wykluczając dziewczątJ

„Eksperyment”, bo tak nazwano to przedsięwzięcie, trwał prze kilka kolejnych lat, wspierany przez zakład opiekuńczy – Dolnośląską Fabrykę Zegarów. To właśnie DFZ ufundowała szkole samochód marki WARSZAWA, dzięki któremu do roku 1965  aż 65 uczniów ukończyło w szkole kurs prawa jazdy i otrzymało prawo jazdy wraz z ukończeniem szkoły!

Tak wiele się działo w tamtym czasie w murach Liceum…..

…wycieczki do ciekawych miejsc, biwaki, kuligi, topienie Marzanny w pierwszym dniu wiosny….

…spektakle teatralne wystawiane przez uczniów, występy szkolnego  kabaretu PINOKIO, zespołu tanecznego KLEMENTYNKI,  wystawy tematyczne prac uczniów….

… bale kostiumowe i studniówki…

Już 10 lat po otwarciu szkoły odbył się pierwszy jubileuszowy zjazd absolwentów, a w połowie lat 60-tych XX wieku, ponad 500 uczniów uczyło się w 14 klasach!

Aż trudno uwierzyć, że minęło już kolejnych 60 lat…