Wakacyjne wspominki o szkole – 1997/98

Część drugą sześcioksiągu kroniki szkoły redagowały Izabela Drohomirecka i Magdalena Pietroń.  Przy okazji pozdrawiamy serdecznie obydwie kronikarki! Dzisiaj zapraszamy do wspomnień z lat 1997-98.

Zaczynamy od sukcesów naukowych uczniów LO w Świebodzicach. Maciej Zbroniec zajął 19 miejsce na Dolnym Śląsku w finale okręgowym XXIII Olimpiady Historycznej, po przejściu kilku trudnych etapów.

W etapie rejonowym konkursu ekologicznego EKO-KONKURS drużyna  naszego LO zajęła II miejsce, a w skład drużyny weszli: Aleksandra Duchnowska, Tomasz Duchnowski i Krzysztof Godziński.

Ola Duchnowska otrzymała również wyróżnienie w XXIII Olimpiadzie Geograficznej, w której Komitet Główny Olimpiady docenił pracę Oli pt „Projekt wykorzystania przeznaczonej do likwidacji kopalni węgla kamiennego THOREZ w Wałbrzychu”.

W kolejnym roku, w XXIV Olimpiadzie Geograficznej i Nautologicznej w eliminacjach II stopnia udział wzięły: Aleksandra Duchnowska i Magdalena Graba. Ola zajęła 14 miejsce po eliminacjach ustnych 14 miejsce, a Magda 20.

Kolejny uczeń naszego liceum osiągający sukcesy w konkursach to Tomasz Kurek, który zajął I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie o Unii Europejskiej i Radzie Europy imponując swoją rozległą wiedzą w tym temacie.

Tomasz Wójciuk zwyciężył w półfinałach konkursu młodzieżowego WARMIA I MAZURY.

Nie mogło zabraknąć również sukcesów z dziedziny języka polskiego. Marta Grylewicz zajęła I miejsce w konkursie literackim INSPIRACJA, zorganizowanym pod patronatem Olgi Tokarczuk.

W 1997 roku finał wojewódzki  XX Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE odbył się w Świebodzicach – drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w tym etapie.

Poza sukcesami w konkursach pozaszkolnych i olimpiadach, nasi uczniowie mieli również możliwość wykazania się swoją wiedzą w potyczkach szkolnych takich jak: konkurs historyczny POLSKA ZNOWU WOLNA oraz konkurs geograficzny pt POLACY NA NAJWYŻSZYCH SZCZYTACH ŚWIATA.

Ale wszyscy wiemy, że w szkole nie tylko się uczymy, a w tym krótkim okresie wiele się zadziało poza naukąJ i zapewne najwięcej wspomnień wiąże się z wyjazdami na wycieczki, a było ich wiele…

W 1997 roku najlepsi uczniowie szkoły zwiedzali Warszawę. W lipcu tego samego roku młodzież LO wyjechała na wycieczkę do Włoch, gdzie spędzili 10 dni ciesząc się wspaniałym słońcem., We wrześniu – 2 grupy uczniów miały okazję odwiedzić Hiszpanię, po drodze zatrzymując się w licznych pięknych  miejscach Czech , Liechtensteinu, Francji, Monaco….

W marcu 1998 roku uczniowie profilu językowego gościli w zaprzyjaźnionej szkole w Witham pod opieką pani Larysy Butenko i Urszuli Giezek szlifując język angielski.

Niewątpliwie na zawsze w pamięci uczestników projektu EAST SIDE STORY pozostanie praca nad musicalem, spotkania z młodzieżą niemiecką ze szkoły w Waldbrὃl, występy uczniów w Polsce i Niemczech.

Fani koszykówki na pewno pamiętają rozgrywki drużyn zainicjowane przez panią Marię Godzińską, które odbywały się w sobotnie przedpołudnia….

Oczywiście życie szkolne tętniło imprezami, odbył się wieczorek zapoznawczy, inauguracja sportowego roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, wigilia szkolna, Bal Absolwenta, STUDNIÓWKA i wiele innych.

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi i tzw edukacji teatralno-filmowej, w październiku 1997 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć Jana Peszka (w kinie WOLNOŚĆ) w sztuce B Schaeffera pt „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”. Po spektaklu odbyło się spotkanie- wywiad z aktoremJ.

A maj i czerwiec to czas matur i pożegnań z najstarszymi uczniami szkoły – najlepiej powspominać te czasy oglądając zdjęcia, dlatego jak zwykle zapraszamy do fotogalerii i zachęcamy do umieszczania własnych refleksjiJ

Cd nastąpi już wkrótce!